Archive for Lipiec, 2012

Płatny hosting czy jest drogi

Jak wiadomo każda firma hostingowa ma swe własne cennik swoich usług. Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele takich instytucji dzieżki czemu możemy zdecydować się na tą, która najbardziej będzie nam odpowiadać. Wiele osób decyduje się na host znanych na, systemów operacyjnych takich jak Linux czy Windows. Każdy z nich ma swe zalety jak i wady. System operacyjny Linux jest drugi system co do popularności na świcie. W ofercie hostingu zapewnia on brak jakichkolwiek opłat za oprogramowanie danego serwera. Inaczej jest najbardziej popularnego systemu operacyjnego jakim jest Windows. Jednak cena za hosting w Linuxie nie jest już aż tak przyjazna. Wersja hostu o niskim standardzie sięga nawet 400 zł. Za taką cenę wypadało by już mieć Jednak i tak cena ta jest znaczenie niższa w porównaniu z takimi usługami jakie zapewnia system operacyjny Windows. Jednak hostin o niskim standardzie w najbardziej popularnym systemie operacyjnym możemy mieć już za 100 zł. Jednak jak wiadomo nie zapewnia nam o szybkiego przepływu danych jak i nie gwarantuje maksymalnej ochrony tych plików. Wybór firmy hostingowej jak i samego hostingu nie jest łatwa decyzją. Warto przed jej podjęciem zaznajomić się z wieloma ofertami i porównać je. Continue reading “Płatny hosting czy jest drogi” »

Najlepszy hosting – którą ofertę wybrać?

Obecnie na rynku mamy wiele firm hostingowych i na pierwszy rzut oka działają one tak samo. Również w naszym kraju dostępne są te zagraniczne. Jednak warto wybrać firmę hostingowi polską tak by dokładnie zrozumieć i wiedzieć na czym polega jej działanie. Jak wiadomo najłatwiej i najlepiej wybrać taki host, który będzie łatwo dostępny dla innych nas szukających. Dzięki temu nasza firma bądź też inna działalność będzie od razu znajdowana w Internecie. Opłata za profesjonalny host wynosi maksymalnie do 500 zł. Warto wystrzegać się tych firm, które proponują darmowe usługi hostingowe. Wówczas trzeba mieć na uwadze niskie przesyłanie plików i danych. Także i zabezpieczanie ważnych informacji nie jest wystarczające. Osoby, które decydują się na to by to firma hostingowa zaprojektowała i stworzyła stronę internetową muszą mieć pewność, że wszelkie informacje na niej umieszczone będą dostępne szybko dla wszystkich zainteresowanych. Słaby przepływ danych może nie pozwolić na otwarcie się ważnych zakładek co może zniechęcić potencjalnych nowych klientów. Jak wiadomo strona internetowa jest wizytówką naszej działalności wszelkiego rodzaju dlatego warto zainwestować w nią pieniądze tak by mieć pewność, że będzie ona działać na naszą korzyść. Continue reading “Najlepszy hosting – którą ofertę wybrać?” »

Ceny hostingu i hosting darmowy

Przed wybraniem odpowiedniej firmy hostingowej warto zapoznać się z ofertami wielu z nich. Trzeba zapoznać się z tym jakie usługi wchodzą w zakres działania takie firmy. Jakie ma ona transfery oraz jak szybko następuje przepływ informacji czy danych. Ceny takich usług zależą od tego jaki limit transferu wykorzystamy na miesiąc. Firmy, które są Baro popularne na naszym rynku za taki przepływ informacjo pobierają do kilkuset złotych na rok. Są również firmy hostingowe, które za darmo polecają swe usługi często maja słabe parametry przez co nasze pliki są długo przesyłane. Również jeżeli powierzymy takiej firmie redagowanie naszej strony internetowej możemy uzyskać marne efekty. Może ona się długo otwierać lub też czasami w ogóle się nie włączać. Jeżeli jest to strona naszej firmy może być to bardzo utrudnione w pozyskiwaniu nowych klientów. Dlatego czasami warto zapłacić pewna sumę by mieć pewność, że usługi jakie realizuje firma hostingowi były na wysokim poziomie. Jak podają różne źródło cena za usługę powinna wynieść do 500 zł. Wówczas mamy pewność, że firma hostinogwa należycie wywiąże się z swych usług. Mimo panujących wszędzie reklam dotyczących darmowych hostów wiele znawców tematów jest przeciwna tego typu rozwiązaniom. Continue reading “Ceny hostingu i hosting darmowy” »

Co daje posiadanie serwera podpiętego do Internetu?

Oprócz tego, że serwer pomaga w przepływie danych i informacji. Za zadanie ma także ułatwianie pracy z każdego miejsca na świecie. Dzieżki dobrze skonfigurowanemu serwerowi można w każdym momencie wysłać wiadomość na inny komputer. Wiele nowych serwerów ma także dodatkowe funkcje, które umożliwiają zabezpieczanie poczty przed wiadomościami spam oraz włamaniami w celu wydobycia ważnych informacji. Posiadają one także dodatkowe zabezpieczania przed wirusami jakie są możliwe do zdobycia podczas serwowana po Internecie. Wiele serwerów obecnie ma także w swych usługach wykup domeny. Domena to adres internetowy dzięki, któremu nasza firma czy usługa jest odnajdywana w Internecie. Domena jest płatna dlatego też wiele firm hostingowych właśnie poprzez darmowe zakładanie domen chce przyciągnąć nowych klientów. Ważne jest także to by sprawdzić dokładnie jaką firmę hostingową jaką się zdecydujemy. Wiele z nich ma różne usługi i nie wszystkie mają podobne opłaty. Opłaty za host ustala się poprzez limit przesyłanych transferów. Każdy serwer ma inne cenniki takich limitów i ważne jest to by wybrać taki jaki nam będzie odpowiadał. Jeżeli nie używamy zbyt dużej ilości transferów można wybrać firmę hostingową dającą nam gwarancję określonych limitów za określoną kwotę. Jeżeli jednak limit informacji jaki przesyłamy jest duży warto zainwestować w większą możliwość przepływu wiadomości. Continue reading “Co daje posiadanie serwera podpiętego do Internetu?” »

Co daje posiadanie własnego serwera?

W współczesnym świecie wiele z nas codziennie używa komputera. Przez ten czas przesyła lub pobiera dużą ilość wiadomości. Także wiele osób pracuje na komputerach. W każdej już firmie dostępny jest komputer. Dlatego tez ważne jest by przepływ informacji był szybki i bez problemowy. W firmach gdzie istnieje centra komputerowe ważne jest posiadanie serwera, który stanowczo ułatwia pracę. Dobrze dobrany potrafi obsłużyć urządzenia takiej jak drukarka lub skaner, które w pracach używane są nawet do 12 godzin dziennie. Posiadanie własnego serwera umożliwia przechowywane wielu plików jakie przychodzą na komputery pracownicze. Również i wysłanie pomiędzy pracownikami potrzebnych wiadomości dzięki serwerowi przebiega szybko. Ważne jest także to iż podłączenie wielu urządzeń pod jeden serwer znacząco obniża koszty związane z utrzymaniem każdo z nich osobno. Jest to bardzo zwłaszcza dla firm, gdzie liczba takich urządzeń jest duża i są one wykorzystywane przez cały czas. Na pewno w takich korporacjach ważne jest to by przepływ danych i plików był szybki dlatego też dobrze zainstalowany serwera jest wówczas niezbędny. Ułatwia to pracę i powoduje iż firma staje się bardziej wiarygodna. Pracownicy muszą wiedzieć, Continue reading “Co daje posiadanie własnego serwera?” »

Definicja serwera

Dla wielu osób od niedawna poruszających się w świecie komputerów słowo serwer kojarzy się jedynie z skrzynka od komputera. Jednak fachowe określenie serwera to program, który ma za zadanie przesyłanie usług tak by wszelkie programy działały bez zastrzeżeń. Usługi te polegają przede wszystkim na swobodnym przepływie danych jak i plików. Ważne jest to by serwer połączony był z komputerami, które mają Internet. Oczywiście nie musi być to stałe łącze. Również i poprzez połączenie przez modem pozwala na swobodny przepływ wiadomości. Serwer udostępnia także bez problemowe działanie urządzeń takich jak skaner lub drukarka. Jak wiadomo wiele osób podczas pracy wykorzystuje tego typu sprzęty dlatego też bardzo ważne jest by ich działanie było szybkie wraz z przepływem informacji między serwerami. By swobodnie użyć serwera potrzebujemy komputera. Może to być zwykły nasz komputer do codziennej pracy. Jeśli jednak chcemy by pliki czy dane przepływały szybko i sprawnie ważne jest by stan komputera był dobry i nie posiadał w sobie zbyt dużo aplikacji, które mogą spowolnić przepływ jakichkolwiek informacji. Ważne jest by dysk twardy był pojemny. Dlatego też wiele osób decyduje się na zakup nowego, większego dysku twardego tak by zwiększyć i przyśpieszyć przesyłanie ważnych informacji. Trzeba również dać o ich bezpieczeństwo. Wszelkie programy, które zapewniają ochronę danych są bardzo ważne i potrzebne. Continue reading “Definicja serwera” »

Czy hosting jest potrzebny

Coraz częściej używane słowo hosting oznacza udostępnienie miejsc na serwerach. Tego typu zajęciami zajmują się firmy hostingowe. Na początku firmy te by przyciągnąć nowych klientów proponują swe oferty za darmo. Po okresie próbnym użytkownik zainteresowany hostingiem musi liczyć się z płatnościami. To ile wynosi taka płatność zależy przede wszystkim od tego, jaka jest wielkość wykorzystywanego przez nas transferu. Obecnie na rynku można znaleźć firmy hostingowe, które za darmo realizują swe zadania. Jednak warto dokładnie zapoznać się z ofertami takich firm. Przeważnie darmowy hosting obsługuje jeden serwer przez co przesyłanie danych odbywa się dłużej. Nie zawsze firmy darmowe mają prawidłowe zabezpieczenie przed wypływem ważnych danych użytkowników. By wybrać odpowiednią firmę hostingową warto zapoznać się z ich zasadami. W swych regulaminach mają oni wytyczone na jakich serwerach działa dany host oraz jak szybko przepływają informację z serwera do Internetu. Osoby, które decydują się na współpracę z firmą hostingową bardzo cenią sobie to jak działa ona w ramach przepływu plików czy danych. Ważne jest to by wszelkie tego zadania były wykonywane szybko i bez problemowo dzięki temu osoby decydujące Continue reading “Czy hosting jest potrzebny” »

Co to jest serwer

Potocznie przez wielu z nas serwerem nazywa się komputer, który za swe zadanie ma przysłanie usług tak by inne programy działały korzystnie. Przeważnie komputer ten by móc pracować, jako serwer musi korzystać z innych takich urządzeń. Ważne jest także to by wszystkie komputery wchodzące w takie usługi podłączone były do sieci. Oprócz takiego zastosowania serwerem nazywa się także wszelkie oprogramowania, które za swe zadanie mają udostępniać zasoby. Tymi zasobami są pliki, bazy danych oraz różne łącza internetowo. Również serwer dba by prawidłowo funkcjonowały urządzenia takie jak skanery bądź też drukarki. Dzięki temu wszystko to działa spójnie z komputerem, do jakiego jest podłączone. Naszym serwerem może być komputer używany w domu. W momencie, gdy chcemy by działał on szybciej i sprawniej ważne jest to by zakupić lub wykorzystać obecny sprzęt tylko do takiej roli. Wówczas będziemy mieć pewność, że nasza pamięć nie będzie zaśmiecona innymi programami, które są nam nie potrzebne. Również by serwer działał bez zarzutów potrzebujemy szybkiego łącza internetowego. Obecnie nie jest to trudne do uzyskania. Firmy zajmujące się Internetem coraz bardziej zwiększają jego prędkość. Warto wiedzieć, że bez stałego łącza internetowego nasz serwer może działać, ale tylko na wybranych komputerach. Przeważnie na tych gdzie zainstalowano programy czy też inne urządzenia wchodzące w skład komputera. Continue reading “Co to jest serwer” »

Co oznacza Host

Znawcy wielu programów komputerowych wiedzą jak skutecznie i umiejętne wykorzystać dobrodziejstwa, jakie ma Internet. Do jednych z nich należy Host. Host występuje wówczas, gdy dany komputer posiada swój własny adres IP. W momencie, kiedy użytkownik połączy się z Internetem wówczas zostaje nadany jemu modemowi bądź innemu przekaźnikowi Internetu numer IP i w momencie łączenia się z siecią adres ten nazywany jest hostem. W prostszy sposób hostem można nazwać urządzenie, które za swe zadanie ma wymian danych, jaka następuje podczas serwowania po Internecie. W momencie, gdy użytkownik ma tzw. stałe łącze host działa współpracuje z wieloma usługami.. Broni on danych, które nie powinny opuścić serwer użytkownika. Host oznacza także firmy, które zajmują się oprogramowaniem komputerowym. Obecnie na rynku mamy wiele takich firm. Wraz z rosnącą popularnością Internetu oraz zakładaniem w nim swych własnych stron internetowych firmy, hostingowe prężnie się rozwijają. Daje one szansę na swobodne przesyłanie informacji z serwera do Internetu. Dla wielu użytkowników ważne jest to, że firmy hostingowe. Dbają o bezpieczeństwo danych, jakie użytkownik posiada na swym komputerze. Obecne pojawianie się hakerów nie jest niczym nowym i niespotykanym. Continue reading “Co oznacza Host” »

Hosting –definicja słowa

Wiele słów z zakresu informatyki czy komputerów dla wielu z nas nie są znane i zrozumiałe. Słowo hosting, które można usłyszeć oznacza udostępnienie i oddaniu objętości dysku twardego oraz danych, jakie przesyłane są przez Internet. Wszystko to dzieje się za zgodą dostawcy danych usług internetowych. Hosting polega także na dbaniu o to by połączenia serwera z Internetem działało należycie i bez zastrzeżeń. Przez prawidłowe dbanie rozumie się sprawdzanie stanu technicznego wszystkich podzespołów, jakie wchodzą w działanie serwera. Również ważne jest dbanie o to by połączenie z Internetem działało sprawnie. Hosting ma także za zadanie ochronę danych klientów. Dba o to by żadne ważne wiadomości nie wyciekły poza serwer. Hosting działa na serwerach. Obecnie w Internecie można znaleźć dużo firm, które zajmują się tego typu zadaniami. Firmy te nazywają się firmami hostingowymi. Ważne jest to by wybrać odpowiednią i taką, która da pełną gwarancję, co do bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu na danym serwerze. Z związku z tym, iż firm takich jest bardzo dużo starają się one jak najlepiej trafić do swych potencjalnych odbiorców. Wiele z nich w swych promocjach udostępnia na jakiś czas darmowe korzystanie. Continue reading “Hosting –definicja słowa” »